Steaua ramane in lupta pentru titlu dupa 2-1 la Brasov

Steaua a ramas in cursa pentru campionat, dupa o victorie cu 2-1 in fata lui FC Brasov.

Golurile victorie ‘ros-albastre’ au fost inscrise in prima repriza de Martinovici si Rusescu dintr-un penalty, iar gazdele au redus diferenta cu reusita lui Moutinho dupa pauza.

Rapidul a iesit din lupta pentru titlu dupa ce a remizat 2-2 acasa cu Pandurii. Oltenii au avut 1-0 dupa golul lui Lemnaru ‘giulestenii’ au intors scorul prin Grigore si Teixeira, dar acelasi Lemnaru a inchis tabela cu 20 de minute inaintea finalului. Antrenorul Razvan Lucescu a fost suspendat si a vazut meciul din tribune, alaturi de femei si copii, singurii acceptati in urma suspendarii stadionului. FC Vaslui ramane cu sanse la campionat, dupa 1-0 cu Sportul Studentesc. Golul a fost marcat de Wesley, care are acum 26 de reusite in fruntea ierarhiei golgeterilor. In fine, tot duminica Petrolul a surclasat-o la Ploiesti cu 4-0 pe Gaz Metan, iar Concordia Chiajna s-a impus cu 4-1 impotriva lui FCM Targu Mures. UItima partida a etapei se va juca luni seara, Ceahlaul o primeste pe Astra Ploiesti de la ora 21:30.