Romania – Andorra 4-0

Dupa victoria cu Estonia, Romania s-a impus 4 la 0 in meciul cu Andorra de pe Arena Nationala. Marcator la Tallinn, Gabi Torje a inscris si in fata celor 25.000 de spectatori veniti sa-i vada pe tricolori la Bucuresti.

Pina la pauza a punctat si Costin Lazar, cu un sut spectaculos, iar pe final au mai marcat Gaman si Alexandru Maxim, ultimul dupa o actiune personala reusita in minutele de prelungire.

Dupa primul succes obtinut pe Arena Nationala, Romania a preluat pozitia de lider in grupa D – avantajata la golaveraj fata de Olanda. Reprezentativa batava a invins Ungaria in deplasare, scor 4-1, in timp ce Turcia a cistigat 3-0 acasa cu Estonia si a obtinut primele sale puncte in actuala campanie.

Pentru selectionata lui Victor Piturca urmeaza dubla ‘de foc’ cu Turcia si Olanda, cele doua meciuri fiind programate la 12 respectiv 16 octombrie.