Neymar a făcut din nou spectacol la Paris Saint-Germain (VIDEO)

Neymar a dovedit încă odată că merită să fie cel mai scump fobalist al lumii. Brazilianul a fost “one-man-show” în meciul câștigat de Paris St. Germain, 6-2 cu Toulouse, în etapa a 3-a din Franța.

El a marcat două goluri și a dat două pase decisive pentru colegii săi, Rabiot și Kurzawa. Au mai înscris Pastore și Cavani din penalty, plus Thiago Silva un autogol, toți după ce Toulouse deschisese scorul prin Gradel în minutul 18.

La a doua reușită a sa, Neymar a ridicat stadionul în picioare, după ce a driblat 5 adversari în careul adversarilor și a șutat lângă bară din întoarcere.

PSG a jucat aproape 25 de minute în 10, după ce Verratti a fost eliminat în minutul 69.

Amintim, Neymar a fost cumpărat de Paris St. Germain de la FC Barcelona, cu suma-record de 222 de milioane de euro.