Confidenţialitate


ISMB cere prefectului convocarea Comitetul pentru Situații de Urgență


ISMB cere prefectului convocarea Comitetul pentru Situații de Urgență

Trebuie stabilit scenariul de funcționare al unităților de învățământ pentru următoarele 14 zile.
Potrivit Inspectoratului Școlar al Municipiului București, rata de incidență la 14 zile a îmbolnăvirilor cu SARS CoV-2 nu a scăzut sub valoarea de 3 la mia de locuitori.
Având în vedere situația epidemiologică actuală, ISMB a propus convocarea Comitetului pentru Situații de Urgență, luni 02 noiembrie 2020.
Comitetul Municipal pentru Situații de Urgență București a introdus pe 19 octombrie mai multe restricții, printre care și trecerea unităților de învățământ la scenariul roșu, respectiv cursuri exclusiv online în toate unitățile de învățământ.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”