30 de goluri marcate în 8 meciuri din Liga Campionilor

Galatasaray Istanbul, cu Florin Andone pe teren tot meciul, a fost învinsă cu 1-0 în Turcia de Real Madrid, gol marcat de Toni Kroos în minutul 18.

În celălalt meci al grupei, Paris Saint Germain a surclasat-o cu 5-0 pe FC Bruges, după ce Mbappe a reușit o “triplă” și Mauro Icardi o “dublă”.

Tot cu 5-0 a învins-o și Tottenham pe Steaua Roșie Belgrad. Harry Kane și sud-coreeanul Heung-Min Son au marcat de câte două ori, alături de Lamela.

Manchester City a trecut cu 5-1 de Atalanta, partidă în care Kun Aguero a punctat de două ori în prima repriză și Raheem Sterling a bifat un hattrick după pauză.

Bayern Munchen a câștigat cu 3-2 la Pireu cu Olympiakos, două dintre golurile nemților fiind marcate de Lewandowski.

Tot o “dublă” a reușit și Dybala pentru Juventus, care a învins-o cu 2-1 la Torino pe Lokomotiv Moscova.

În fine, Atletico Madrid a depășit-o cu 1-0 pe Bayer Leverkusen, iar Sahtior Donețk și Dinamo Zagreb au terminat la egalitate, 2-2.