Confidenţialitate


Peste 290 de morți și 1400 răniți – ultimul bilanț al puciului eșuat din Turcia


Peste 290 de morți și 1400 răniți – ultimul bilanț al puciului eșuat din Turcia

 

Între cele peste 290 de persoane decedate s-ar afla peste 100 de puciști. În timpul tentativei de lovitură militare de stat din noaptea de vineri spre sâmbătă ar fi fost răniți 1400 de oameni.

Ministerul turc al Afacerilor Externe, a declarat că acest puci a fost comis de “organizaţia teroristă” a predicatorului musulman moderat Fethullah Gülen.

Predicatorul Gülen respinge aceste acuzaţii şi spune că susţinători lui Erdogan sau membri ai opoziției   s-ar putea afla în spatele puciului.

 


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”