Confidenţialitate


Peste 150.000 de persoane s-au vaccinat în ultimele 24 de ore. Miercuri s-au format cozi imense la centrele de vaccinare din Capitală


Peste 150.000 de persoane s-au vaccinat în ultimele 24 de ore. Miercuri s-au format cozi imense la centrele de vaccinare din Capitală

În ultimele 24 de ore, în România, s-au vaccinat 150.935 de persoane, dintre care 111.556 cu prima doză. Miercuri, 27 octombrie 2021, la centrele de vaccinare din Capitală s-au format cozi imense, bucureștenii fiind dornici să se vaccineze anti-COVID.

Vaccinarea anti-COVID în România: Persoanele vaccinate cu prima doză

În ultimele 24 de ore în România s-au vaccinat 111.556 de persoane cu prima doză de ser anti-COVID. Dintre acestea, 52.629 cu Pfizer, 1.541 cu Moderna, 27 cu AstraZeneca și 57.359 cu Johnson&Johnson.

Vaccinarea anti-COVID în România: Persoanele vaccinate cu a doua doză

11.607 de persoane s-au vaccinat cu a doua doză de vaccin, dintre care: 11.219 cu Pfizer, 358 cu Moderna și 30 cu AstraZeneca.

Vaccinarea anti-COVID în România: Persoanele vaccinate cu a treia doză

Cu a treia doză de ser s-au vaccinat, în ultimele 24 de ore, 27.772 de persoane. 25.801 au ales Pfizer, iar 1.971 s-au vaccinat cu Moderna.

Vaccinarea anti-COVID în România: Reacțiile adverse raportate în ultimele 24 de ore

În ultimele 24 de ore au fost raportate 92 de reacții adverse.

Citește și: Coronavirus în România: Peste 500 de decese înregistrate în ultimele 24 de ore


Ultimele stiri
Summitul B9: 16 delegaţii străine la nivel de şef de stat şi de guvern, la Palatul Cotroceni. Nicușor…

Irak şi Pakistan au încheiat acorduri energetice cu Iranul pentru transportul de petrol şi gaze prin strâmtoarea Ormuz…

România va accesa peste jumătate de miliard de euro prin noile granturi SEE şi norvegiene. Dragoş Pîslaru: cea…

Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos | GALERIE FOTO

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare

Brazilia: Preşedintele elimină taxa pe achiziţiile de pe site-uri precum Shein sau Temu, înaintea alegerilor prezidenţiale

Eurovision 2026: zece țări,calificate în finală după prima semifinală. România intră în concurs joi | AUDIO

DEȘTEPTAREA: WhatsApp introduce abonamentul „WhatsApp Plus” pe iPhone. Ce funcții noi și ce preț are serviciul

Belgia: Grevă generală împotriva reformelor guvernamentale. Zeci de mii de oameni au protestat la Bruxelles