Istvan Kovacs va arbitra meciul AC Milan – Napoli din sferturile Ligii Campionilor

Românul Istvan Kovacs va arbitra un meci din sferturile Ligii Campionilor. El a fost desemnat la centru pentru partida AC Milan – Napoli.

Partida ce va fi arbitrată de la centru de Istvan Kovacs se va disputa pe San Siro miercuri seara, de la ora 22:00.

Kovacs va fi ajutat de alți doi români: asistenții Vasile Marinescu și Ovidiu Artene, în timp ce Horațiu Feșnic va fi arbitru de rezervă.

La VAR vor fi doi arbitri din Germania: Bastian Dankert și Marco Fritz.

Ultimul meci arbitrat de Istvan Kovacs în Champions League a fost pe 21 februarie: Liverpool-Real Madrid, încheiat cu scorul de 2-5.

Istvan Kovacs a mai arbitrat meciuri din Europa League, Conference League dar și din Liga Națiunilor.