Confidenţialitate


Hunedoara: Protest spontan la termocentrala Mintia


Aproximativ 250 de salariați de la termocentrala Mintia au declanșat joi dimineața un protest spontan în fața sediului societății.

Sunt nemulțumiți de decizia administrației Complexului Energetic Hunedoara, care dorește să reducă din drepturile angajaților prin viitorul contract colectiv de muncă.

Vicepreședintele Sindicatului ‘Muntele’, Cristian Istoc, susține că protestul declanșat la termocentrala Mintia nu afectează procesul de producție, angajații monitorizând echipamentele și instalațiile în funcțiune.

Vechiul contract colectiv de muncă de la CEH va expira pe 1 august, iar administrația și Sindicatul ‘Muntele’ nu au ajuns încă la un acord referitor la un nou contract.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”