Confidenţialitate

DEȘTEPTAREA: Doi suceveni care au furat un cal, amendați pentru lipsa declarației pe proprie răspundere


DEȘTEPTAREA: Doi suceveni care au furat un cal, amendați pentru lipsa declarației pe proprie răspundere

Un furt ca-n filme a avut loc în județul Suceava.

Doi bărbați au furat un cal din comuna Râșca, l-au schimbat la târg cu altul, dar noul proprietar a venit înapoi cu calul furat pentru acesta mușca.

În acest timp, calul furat a fost văzut prin comună și de adevăratul proprietar, care a pus mâna pe telefon și a chemat poliția.

La final, oamenii și-au primit caii înapoi, iar hoții sunt cercetați pentru furt calificat. În plus,  au fost amendați cu câte 2.000 de lei pentru că nu și-au făcut declarație pe proprie răspundere atunci când au plecat la furat, scrie Monitorul de Suceava.

Vlad, George și Luca au vorbit despre acest subiect în Deșteptarea.

Audio Player
EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Puteți reasculta Deșteptarea din secțiunea podcast Europa FM, cu ajutorul aplicației gratuite pentru Android și IOS Europa FM sau direct în Spotify și iTunes.


Ultimele stiri
Ambulanțier din Olt, cercetat pentru purtare abuzivă după ce a pălmuit și înjurat doi adolescenți. Tinerii, aduși la…

Lionel Messi pleacă de la Inter Miami și revine în Argentina | AUDIO

Țara în care e interzis să îți plimbi câinele pe stradă. Autoritățile invocă motive de igienă, siguranță și…

Andrew Tate, petrecere în curtea Muzeului de Istorie din Sibiu. Cum explică conducerea instituției organizarea evenimentului | AUDIO

Trei femei au fost rănite în urma unui accident rutier pe DN 6, în zona stațiunii Băile Herculane.…

Patronii din HoReCa avertizează că o creștere a TVA ar duce la scumpiri în hoteluri și restaurante |…

România în Direct. Ieșirea din criză: să plătească bogații mai mult sau toată lumea mai puțin? | VIDEO

Cristian Păun, despre taxa pe tranzacțiile bancare: „Este o taxă care dublează TVA-ul. Plățile mici vor deveni mai…

UDMR a lansat platforma online unde se pot face donații pentru oamenii afectați de inundațiile și închiderea Salinei…

O aplicație dedicată cărții de identitate electronice, disponibilă pe site-ul MAI. La ce va putea fi folosită aceasta…



Abonează-te la notificări
Rămâi la curent cu ultimele știri și când nu ai site-ul deschis!
Acceptă notificările din fereastra ce apare, sau din bara de adresă a browserului tău.