CFR Cluj, 1-1 acasă cu echipa daneză Randers în grupele Conference League

CFR Cluj a remizat 1-1 pe teren propriu cu echipa daneza Randers, in a doua etapa a grupelor Conference League.

Echipa lui Dan Petrescu a fost condusa din finalul primei reprize si a egalat in minutul 68 prin rezerva Claudiu Petrila. In celalalt meci din grupa, AZ Alkmaar a trecut cu 1-0 de Jablonec.

Invinsa in Cehia in runda inaugurala, CFR Cluj ramane pe ultimul loc. Urmeaza dubla cu olandezii, primul meci in Gruia, peste 3 saptamani.

Patru fotbalisti romani au jucat aseara in meciuri din Europa League.

Portarul echipei nationale, Florin Nita, a inchis poarta Spartei Praga in fata lui Glasgow Rangers, iar cehii au castigat cu 1-0. La scotieni, Ianis Hagi a fost introdus in minutul 38.

Olimpiu Morutan si Alexandru Cicaldau au fost titulari la Galatsaray care a remizat 0-0 in deplasare la Olympique Marseille.

Cel mai interesant meci al rundei a fost Napoli – Spartak Moskova, scor 2-3. Italienii au deschis scorul din primul minut dar au ramas in 10 din prima repriza. Dupa pauza rusii au egalat si au rasturnat rezultatul in minutul 80 dupa care au avut si ei un eliminat. Quincy Promes a reusit dubla si a dus scorul la 3-1 pentru Spartak iar Napoli a mai marcat doar o data in minutele de prelungire si a suferit prima infrangere din aprilie incoace.