Confidenţialitate


A crescut bilanțul în urma tragediei aviatice din India


sursa Facebook Airline Secrets Exposed

Cel puțin 279 de morți au fost declarați official, fiind cel mai grav dezastru aerian din lume din 2014 încoace. Reamintim, un singur pasager a supraviețuit.

Un total de 279 de cadavre sau rămăşiţe umane au fost transportate la spitalul din oraş după dezastru, transmite AFP.

Bilanţul anterior estima la 265 numărul deceselor, inclusiv pasageri şi membri ai echipajului din avion şi victime ucise la sol în urma căderii acestuia.

Noul număr de morţi publicat sâmbătă sugerează că 38 de persoane au fost ucise la sol când avionul a lovit zona rezidenţială din afara aeroportului şi a explodat într-o minge de foc.

Avionul Boeing 787 al companiei Air India, cu destinația Londra, s-a prăbușit în Ahmedabad, la mai puţin de un minut după decolare.

Unul dintre pasagerii aşezaţi în partea din faţă a aeronavei, pe locul 11 A, a supravieţuit în mod miraculos accidentului şi a reuşit să se extragă din epavă, fiind doar rănit.

De-asemenea, o studentă a scăpat cu viață pentru că a ajuns prea târziu la aeroport din cauza traficului.

Foto: Facebook Airline Secrets Exposed


Ultimele stiri
Guvernul Bolojan a depus jurământul la Palatul Cotroceni | Președintele României, Nicușor Dan: „Sunt optimist că o să…

Sorin Ștefan Decă, secretar general adjunct în Ministerul Educației: Avem 2.340 de școli în programul de reducere a…

Președintele Nicușor Dan a semnat decretul pentru numirea Guvernului României

Secretarul general al NATO, Mark Rutte: „Iranul nu trebuie să dezvolte o armă nucleară” | AUDIO

Anchetă internă la Spitalul de Recuperare din Borșa după ce o pacientă a susținut că a fost mușcată…

Guvernul Bolojan a fost votat cu 301 voturi pentru și nouă împotrivă: „Din această seară, după depunerea jurământului,…

Ministrul desemnat al Finanțelor susține necesitatea reformei ANAF: „Din foarte multe puncte de vedere este disfuncțională” | AUDIO

Radu Marinescu rămâne ministru al Justiției. Acesta vrea ca magistrații care au ieșit la pensie să revină în…

Mihai Leu, fost campion mondial la box, internat la ATI Fundeni, în comă indusă | AUDIO

Ministrul desemnat al Transporturilor anunță trei obiective. Ciprian Șerban vrea finalizarea a 300 de kilometri de drumuri de…



Abonează-te la notificări
Rămâi la curent cu ultimele știri și când nu ai site-ul deschis!
Acceptă notificările din fereastra ce apare, sau din bara de adresă a browserului tău.