Confidenţialitate


UEFA a amânat EURO pentru 2021


UEFA a amânat EURO pentru 2021

Reunită într-o teleconferință de urgență din cauza pandemiei de nou coronavirus, conducerea UEFA a decis amânarea Campionatului European de fotbal, anunță BBC citând federația norvegiană.

Decizia va fi comunicată oficial în orele următoare.

Turneul final va avea loc în vara anului viitor.

Bucureștiul se numără printre gazdele evenimentului sportiv.

Amânarea EURO se face în principal pentru a permite încheierea campionatelor interne.

Naționala de fotbal a României nu este, deocamdată, calificată la campionatul european. Pe 26 martie, era programat meciul contra Islandei în cadrul barajului.

Pandemia a întrerupt, în această perioadă, competiții sportive din întreaga lume.

Apărut în China, în decembrie 2019, nou tip de coronavirus s-a răspândit pe întreg mapamondul.

La nivel mondial, noul coronavirus a infectat aproape 200.000 de persoane şi a ucis 7.800. China, țara unde a izbucnit pandemia, a raportat 3.000 de decese.

În ultimele zile, tot mai multe țări au anunțat că își închid temporar granițele în încercarea de a ține sub control răspândirea infecției.

În România, au fost confirmate 184 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus. Declarate vindecate, 16 persoane au fost externate.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”