Steaua – CS U Craiova 2-0

Laurentiu Reghecampf si-a inceput cu o victorie al doilea mandat de antrenor al Stelei.

Ros-albastrii au reactionat dupa schimbarea bancii tehnice si au dominat meciul de la Pitesti dar golurile au venit tarziu. Au marcat doi dintre cei mai criticati jucatori din mandatul lui Mirel Radoi: Paul Papp, cu un sut de la peste 30 de metri in minutul 81 si cateva momente mai tarziu Tade, dupa o cursa spectaculoasa a lui Adi Popa.

Reghecampf spera ca pana la intrarea in play-off sa reduca diferenta fata de primul loc.

Steaua s-a apropiat deocamdata la 8 puncte de Astra, care a remizat 1-1 in deplasare la CSMS Iasi. Alibec a deschis scorul inca din minutul 7 dar gazdele au egalat pana la pauza prin Vasile Gheorghe. De mentionat ca Teixeira a fost eliminat in minutele de prelungire.