S-au încheiat 4 grupe din Liga Campionilor

Bayern Munchen a învins-o cu 1-0 pe Atletico Madrid în derbyul serii din Liga Campionilor.
Lewandovski a marcat unicul gol în prima repriză. Meciul nu a avut însă miză, Atletico fiind oricum câștigătoarea grupei. Pe locul al 3-lea s-a clasat FK Rostov, după 0-0 în deplasare la PSV Eindhoven și vicecampioana Rusiei va continua în Europa League.
Ludogroets Razgrad a remizat 2-2 pe terenul lui Paris Saint Germain după ce a condus de două ori. Vedetele Cavani și Di Maria au marcat pentru gazde, ultimul în minutul 92. Cosmin Moți a fost integralist în timp ce Keseru a intrat în al 5-lea minut al prelungirilor. Ludogorets încheie grupa a 3-a, cu un punct peste FC Basel, învinsă în Elveția cu 4-1 de Arsenal.
Napoli a câștigat grupa B după ce s-a impus cu 2-1 în deplasare la Benfica Lisabona. Portughezii continuă competiția de pe locul al doilea fiindcă Besiktas Istanbul a fost zdrobită de Dinamo Kiew, 6-0. Turcii aveau nevoie de victorie în Ucraina cu ultima clasată dar au încasat gol din minutul 9 iar apoi au avut doi eliminați.
Lionel Messi a înscris al 10-lea gol al sezonului în Liga Campionilor iar Arda Turan a reușit un hattrick în victoria Barcelonei, 4-0 cu Borussia Moenchengladbach în timp ce Manchester City a remizat 1-1 cu Celtic Glasgow.