Rezultate din penultima etapă a grupelor Ligii Campionilor

FK Rostov a învins-o pe Bayern Munchen cu 3-2.
Echipa rusă la care este legitimat Andrei Prepeliță, rămas pe bancă aseară, a revenit și s-a impus după ce a fost condusă cu 1-0 și în condițiile în care de la bavarezi nu au lipsit Lewandovski, Costa, Lahm sau Boateng. Bayern încheie grupa pe locul al 2-lea. Atletico Madrid are maximum de puncte dupa 2-0 cu PSV Eindhoven.
Cel mai spectaculos meci al rundei a fost Besiktas – Benfica Lisabona, 3-3. Portughezii au condus cu 3-0 la pauză dar turcii au câștigat cu același scor repriza secundă, ultimele două goluri fiind înscrise în minutele 83 și 89.
Messi a reușit o nouă dublă pentru FC Barcelona, 2-0 în deplasare la Celtic Glasgow. Starul argentinian a ajuns la 501 goluri marcate pentru catalani. În celălalt meci din grupă, Borussia Moenchengladbach și Manchester City au remizat 1-1.
2-2 s-a încheiat Arsenal – Paris Saint Germain, partidă în care fiecare echipă și-a marcat câte un autogol. Francezii și-au asigurat în mare măsură primul loc al grupei în urma acestui rezultat.
În celelalte două meciuri de aseară, Napoli – Dinamo Kiew și Ludogorets Razgrad – FC Basel nu s-a marcat. Cosmin Moți și Claudiu Keseru au fost integraliști la bulgari în timp ce Vlad Chiriches a rămas pe banca lui Napoli.