Retur în sferturile Ligii Campionilor: Chelsea luptă să întoarcă rezultatul din prima manșă | AUDIO

Retur în sferturile Ligii Campionilor: Chelsea luptă să întoarcă rezultatul din prima manșă, când a pierdut în fața spaniolilor de la Real Madrid. Iar celălalt meci al serii este un duel 100% italian: Napoli versus AC Milan.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Primele două semifinaliste Champions League vor fi stabilite în această seară, în meciurile care se joacă de la 22:00.

Pe de-o parte, Real Madrid merge pe Stamford Bridge din Londra cu un avantaj de două goluri, după victoria din tur în fața elevilor lui Frank Lampard de la Chelsea.

Madrilenii sunt cotați cu prima șansă, Carlo Ancelotti avându-i disponibili pe toți jucătorii importanți, inclusiv Marco Asensio și Karim Benzema, marcatorii din tur.

Pe de altă parte, sigur una dintre semifinaliste vine din Italia. Napoli și Milan își joacă șansa, tot de la 22:00.

Cu victorie în tur, trupa lui Zlatan Ibrahimovic și Olivier Giroud au prima șansă la calificare.

Sursa foto: Shutterstock