Confidenţialitate


Ministrul Dezvoltării, la DNA


Ministrul Dezvoltării, la DNA

Ministrul Dezvoltării, Ion Ștefan, s-a prezentat astăzi la DNA – din proprie inițiativă, spune acesta.

El a discutat cu procurorii despre acuzațiile lansate, într-o emisiune TV, de un fost secretar de stat din guvernul PSD. Acesta l-ar fi acuzat, între altele, că ar fi alocat în mod ilegal sume de bani pentru cumpărarea unei biblioteci din Satu Mare.

Ministrul Ion Ștefan a spus la Europa FM că pe numele său nu există nicio plângere penală.

“Am fost acuzat că m-a întâlnit cu un anumit cetățean de la Satu Mare și cetățeanul respectiv este un interlop care a avut o relație comercială cu Consiliul Județean Satu Mare, cam așa ceva. Și că președintele nostru (al PNL, n.r.) ar fi fost angajat la una dintre firmele fratelui meu. Exclus, niciodată nu s-a întâmplat așa cvea, este o minciună sfruntată”, a spus ministrul.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Ministrul Dezvoltării a precizat că e gata să renunțe la imunitatea parlamentară, dacă, la un moment dat, va fi cercetat penal:

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Ion Ștefan a stat mai puțin de o oră la sediul DNA.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”