Confidenţialitate


Laura Ștefan, expert anticorupție: “Niciuna dintre tabere nu ascultă ce are cealaltă de spus


Laura Ștefan, expert anticorupție: “Niciuna dintre tabere nu ascultă ce are cealaltă de spus

Laura Ștefan, expert anticorupție, a comentat, în direct, al Europa FM motivele pentru care oamenii au ieșit iarăși în piață.

În dialog cu Teodor Tiță, Filip Standavid și Iulia Verbancu, aceasta a afirmat: “Motivele protestului sunt aceleași: legile justiției, modificările de la DNA, încercările de schimbare brutală a legislației pentru a favoriza diverse persoane care ocupă funcții publice.”

De asemenea, întrebată despre dialogul dintre guvern și protestatari, aceasta a declarat: “Cred că suntem într-un clivaj foarte profund și niciuna dintre tabere nu ascultă ce are cealaltă de spus.”

Peste 100.000 de persoane au fost vineri seara în Piața Victoriei din București la ceea ce fusese anunțat drept Mitingul Diasporei.

Într-o intervenție fără precedent pentru protestele din România ultimilor ani, jandarmii au folosit intens gaze lacrimogene ca aerosol, dar și în grenade aruncate spre mulțimea de oameni din fața Guvernului, cât și de pe bulevardele adiacente.

 


Ultimele stiri
Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”

Nicușor Dan anunță blocaj în rezolvarea crizei politice, după discuțiile cu liderii fostei coaliții: „De marţi până azi,…

SUA suspendă temporar sancțiunile impuse Venezuelei pentru a permite operațiunile de salvare după cele două cutremure devastatoare