FC Voluntari – FC Botoșani: 1-3 în Liga 1

FC Botoșani a învins-o cu 3-1 în deplasare pe FC Voluntari, în al 2-lea meci al etapei a 4-a din Liga 1.

În partida jucată la Ploiești, pentru ilfoveni a înscris Voduț în minutul 34, iar moldovenii au punctat prin Golofca în minutele 11 și 45 și Fulop în minutul 54.

Gazdele au terminat meciul cu doi jucători în minus. În minutul 82 a fost eliminat direct Alexandru Răuță, pentru o intrare dură cu talpa pe gamba lui Popa, iar în minutul 89 a fost trimis la vestiar și portarul Dragoș Balauru, după ce arbitrul Ovidiu Hațegan a fost anunțat de unul dintre asistenți în privința unor gesturi nesportive. Astfel, spre final, în poarta lui FC Voluntari a intrat Voduț.

FC Botoșani ramane pe primul loc, cu 3 victorii din 4 meciuri, cu golaveraj 10-3.