Dinamo – Gaz Metan: 3-1 în Liga 1

Dinamo a învins-o cu 3-1 pe teren propriu pe Gaz Metan Mediaș, în ultimul meci al etapei a 4-a a Ligii 1 și a urcat pe locul al 4-lea în clasament.

Pe stadionul din Ștefan cel Mare, golurile gazdelor au fost marcate de Anton în minutul 32 din penalty și Hanca de două ori, în minutele 72 și 75, iar pentru oaspeți a înscris Popovici în minutul 94, primul gol în actuala ediție al formației antrenate de Cristi Pustai.

Dinamo are un singur punct distanță de podiumul ocupat de FC Botoșani, CFR Cluj și FCSB, toate cu 10 puncte, departajate de golaveraj.

Gaz Metan este ultima, cu un singur punct din 4 meciuri, un gol marcat și 9 primite.

Etapa a 5-a, intermediară, începe marți, cu meciurile FC Botoșani – ACS Poli Timișoara de la ora 16:45 și FC Viitorul – FC Voluntari de la 18:45.