CM 2022: Germania – Japonia, 1 – 2

Meciul Germania – Japonia s-a încheiat cu un scor de 1 – 2. Echipa Germaniei a fost formată din Neuer, Raum, Rudiger, Suele, Schlotterbeck, Kimmich, Gundogan, Musiala, Muller, Gnabry, Havertz. Echipa Japoniei i-a avut în componență pe pe Gonda, Sakai, Itakura, Yoshida, Ito, Nagatomo, Endo, Tanaka, Kubo, Kamada, Maeda. Rămâi pe site-ul Europa FM pentru a afla scorul meciului.

După cele 7 minute de prelungiri acordate în minutul 90, finalul meciului dintre Germania și Japonia a rămas cu un scor favorabil pentru Japonia. Niponii au înscris două goluri.

UPDATE 16:46. Japonia marchează al doilea gol

Asano marchează al doilea gol pentru Japonia.

UPDATE 16:38. Japonia marchează primul gol

Ritsu Doan marchează primul gol pentru Japonia.

UPDATE 15:50. Al doilea gol al Germaniei a fost anulat

Al doilea gol al Germaniei a fost anulat după verificarea VAR.

UPDATE 15:33. Germania 1 – 0 Japonia

Gundogan marchează primul gol în meciul Germania – Japonia.

UPDATE 15:22. Gol anulat pentru Japonia în minutul 8

Posibilul gol al Japoniei din minutul 8 a fost anulat după ce s-a stabilit că Maeda se afla în ofsaid.

UPDATE 15:05. Pimul corner al meciului, obținut de ITO

Ito obține primul corner al meciului, pe dreapta. Japonia pare plină de viață în aceste prime schimburi.

UPDATE 15:01. Germania începe meciul

Lansează lung, apoi, destul de repede, mingea ajunge din nou la picioarele lui Neuer, după care cvadrupla campioană o pasează.

Sursa foto: Shutterstock

Urmărește aici toate știrile despre Campionatul Mondial de la Qatar 2022.