Confidenţialitate


Belaruşii s-au fotografiat dezbrăcaţi la serviciu, la îndemnul lui Lukaşenko – GALERIE FOTO


Belaruşii s-au fotografiat dezbrăcaţi la serviciu, la îndemnul lui Lukaşenko – GALERIE FOTO

Mai mulţi belaruşi s-au fotografiat dezbrăcaţi la birou şi au postat imaginile pe reţelele de socializare, după ce preşedintele Aleksandr Lukaşenko a spus, din greşeală, că cetăţenii trebuie să se dezbrace şi să lucreze, potrivit Le Figaro.

Tinerii din Belarus au lansat în urmă cu câteva zile o campanie ironică pe internet, în care au îndemnat angajaţii să renunţe la haine, pentru că aşa i-a sfătuit şeful statului.

Iniţiativa a avut un succes neaşteptat, iar reţelele de socializare s-a umplut de poze cu salariaţii fără inhibiţii.

“Ştiţi ce trebuie să faceţi, cum să faceţi, obiectivele care trebuie atinse (…), dar toată viaţa noastră se rezumă la lucruri simple: ar trebui să ne dezbrăcăm şi să muncim”, a declarat Lukaşenko, descris la un moment dat drept “ultimul dictator al Europei”, pe 23 iunie.

#раздеватьсяиработать #раздетьсяиработать #goodrank

A photo posted by Goodrank (@goodrankby) on

#раздеватьсяиработать Брат в Гомеле живёт, подсказал как от жары спасаться)

A photo posted by Артём Клобуцкий (@artem.klobutskiy) on

Не забывайте, что нужно делать в эти дни #eventstudiobonbon #раздеватьсяиработать

A photo posted by Event Studio BonBon (@eventstudiobonbon) on

#раздеватьсяиработать #музейбровки #ниднябезбровки #музей

A photo posted by Музей Петруся Броўкі (@museum_brovka) on

Liderul de la Minsk a vrut, de fapt, să spună “să ne dezvoltăm şi să muncim”, dar termenii “razvivaţa” şi “razdevaţa” sunt foarte apropiaţi din punct de vedere fonetic.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”