Confidenţialitate


ANM: Vânt puternic şi posibile ninsori, începând de miercuri dimineaţă


ANM: Vânt puternic şi posibile ninsori, începând de miercuri dimineaţă

Administraţia Naţională de Meteorologie a emis o informare de vânt puternic, valabilă pe parcursul zilei de miercuri, la nivelul întregii ţări, cu preponderenţă în sudul Banatului şi în zona montană înaltă a Carpaţilor Meridionali şi de Curbură.

Potrivit ANM, între orele 6.00 – 23.00, la altitudini de peste 1.600 de metri, în Carpaţii Meridionali şi de Curbură, vântul va sufla cu viteze ce vor depăşi 90 – 100 kilometri/oră. Trecător, va ninge slab.

De asemenea, intensificări temporare ale vântului vor fi în sudul Banatului, unde rafalele vor atinge în general 75 – 85 km/h.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”