Confidenţialitate


Alexandra Ungureanu: Mashup între Portugal. The Man şi Maria Tănase – VIDEO


Alexandra Ungureanu: Mashup între Portugal. The Man şi Maria Tănase – VIDEO

Alexandra Ungureanu a abordat un nou stil muzical, future pop, care îmbină muzica pop cu versificaţia tradiţională, odată cu colaborarea cu Marius Moga, alături de care a lansat piesa “Bate, Bate”.

“M-am apucat de future pop de când colaborez cu Marius Moga. Trebuia să se inventeze o denumire altfel, că el e special, trebuie să recunoaştem”, a mărturisit Alexandra Ungureanu.

Future pop reprezintă o altă direcţie pe care a abordat-o, alături de băieţii din noua trupă, Sebastian Lazăr şi Vlad Măzărel.

“E o nouă direcţie, cochetăm puţin cu influenţe folclorice. E o zonă muzicală care a căpătat valenţe pentru mine în ultimii ani şi încercăm să le explorăm, îmbinandu-le cu ritmurile moderne”, spune artista.

În acelaşi stil, future pop, este şi mashup-ul între Portugal. The Man şi Maria Tănase.


Ultimele stiri
Ungaria: Viktor Orban anunță creșterea cu 11% a salariului minim în 2026 | AUDIO

Statele Unite permit tranzacţiile cu benzinăriile Lukoil din afara Rusiei până la sfârşitul lunii aprilie

Neamț: Autocamion cuprins de flăcări în mers, în comuna Pipirig | VIDEO

Diana Buzoianu exclude varianta demisiei după criza apei de la Paltinu: „În acest caz nu există nicio urmă…

Patru drone militare neidentificate au încercat să se apropie de avionul în care se afla Volodimir Zelenski |…

Cerealele din Europa, pline de substanțe chimice: Concentrațiile sunt de 100 de ori mai mari decât în apa…

București: Bărbat decedat după ce a fost lovit de o motocicletă în Pasajul Unirii

Ucraina acuză Rusia că trimite copii ucraineni din teritoriile ocupate în tabere de „reeducare” din Coreea de Nord…

Portretul lui Moș Nicolae: Cum îl descriu copiii și cum și-l amintesc adulții. Copil: „Cred că este invizibil”…

Nicușor Dan a trimis Parlamentului, pentru reexaminare, legea privind combaterea extremismului | AUDIO