Confidenţialitate


Adi Popa se transferă în Liga a 2-a din Anglia


Adi Popa se transferă în Liga a 2-a din Anglia

Mijlocașul Stelei a ajuns la un acord cu Reading, echipă cu mari șanse de promovare în Premier League, care va plăti pentru el 600.000 de euro, anunță site-ul Gazetei Sporturilor.

Fotbalistul de 28 de ani va pleca sâmbătă direct din cantonamentul din Antalya, pentru a semna cu formația aflată pe locul al 4-lea în Championship.
Adi Popa este bucureștean și a mai jucat la Poli Timișoara, CS Buftea, Gloria Buzău, Universitatea Cluj și Concordia Chiajna. A ajuns în 2013 la Steaua, cu care a câștigat 3 campionate, două Cupe ale Ligii, Cupa și Supercupa României. La echipa națională are 16 selecții și un gol.


Ultimele stiri
Probleme în Gara de Nord București după ce sistemul de informare a călătorilor s-a defectat

Peste jumătate din ţară, inclusiv Capitala, sub cod portocaliu de caniculă | Vor fi temperaturi de până la…

Ministrul Muncii, noi precizări despre taxarea pensiilor mai mari de 3000 de lei net și acordarea tichetelor de…

Ministrul Educației: Nimeni nu va fi dat afară din sistem. Păstrăm salariul, dar scad veniturile | AUDIO

Câți bani va reuși statul să adune la buget prin măsurile fiscale anunțate. Ministrul Finanțelor a transmis calculele…

Petrecere de mii de euro la Salrom, în timpul crizei de la Praid. Ministrul Economiei a publicat nota…

Meciul de retragere a Simonei Halep va avea loc pe 13 iunie 2026, la Cluj. Biletele pentru eveniment…

Liderul partidului DREPT depune plângere penală împotriva lui Marcel Ciolacu: „În opinia mea, e vorba de mai multe…

Reacția CCR privind indemnizațiile de 180.000 de lei: Niciunul dintre judecătorii al căror mandat se încheie nu a…

Ioana Ene Dogioiu preia, începând de săptămâna viitoare, funcția de purtător de cuvânt al Guvernului Bolojan



Abonează-te la notificări
Rămâi la curent cu ultimele știri și când nu ai site-ul deschis!
Acceptă notificările din fereastra ce apare, sau din bara de adresă a browserului tău.