Accidentarea lui Messi nu este foarte grava

Testele sustinute au confirmat ca starul Barcelonei a suferit o leziune la bicepsul femural al piciorului drept, insa destul de mica, astfel ca ar putea fi apt chiar si pentru partida retur cu PSG, din sferturile Ligii Campionilor saptamana viitoare.

Messi a fost scos din lot deocamdata pentru meciul de campionat din weekend si a scris azi pe pagina sa de Facebook ca din fericire nu a fost nimic grav. Amintim, argentinianul a fost schimbat la pauza partidei de la Paris, dupa ce el a deschis scorul in meciul incheiat la egalitate, 2-2. Din echipa Barcei va lipsi in schimb probabil pana la finalul sezonului, Mascherano, care a suferit o ruptura de ligament la genunchi.

Un alt fotbalist important acidentat aseara, germanul Tony Kroos este si el in pericol sa rateze tot restul sezonului, primul diagnostic pus fiind ruptura musculara.