Confidenţialitate


Viceprimarul sectorului 6, Paul Moldovan, va prelua funcția de primar interimar. Acesta dă asigurări că proiectele începute de Ciprian Ciucu vor continua | AUDIO


Viceprimarul sectorului 6, Paul Moldovan, va prelua funcția de primar interimar. Acesta dă asigurări că proiectele începute de Ciprian Ciucu vor continua | AUDIO

Sursa foto: Inquam Photos / Ilona Andrei

Schimbări la Primăria Sectorului 6, după alegerea lui Ciprian Ciucu ca primar general al Capitalei. Conducerea va fi preluată de viceprimarul liberal Paul Moldovan, care a subliniat că va colabora cu Ciprian Ciucu în perioada următoare.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

„Ce pot să fac este să îi asigur pe oamenii din sectorul 6 că toate proiectele primarului Ciprian Ciucu și ale echipei lui vor continua. Vor veni și altele noi. Evident că în mine, nici nu mai e nevoie să spun, va avea un colaborator și un coleg bun de primărie și să avem cu toții succes. El la Capitală și noi aici, la sector, să continuăm munca pe care am început-o și care cred că se vede destul de bine”, a declarat Paul Moldova.

Paul Moldovan are 46 de ani și este președintele PNL Sector 6. Are o experiență în politică începută în 2004, ca membru al Consiliului Județean Cluj, iar ulterior a avut mandate de consilier la Ministerul Afacerilor Interne.

Mandatul noului primar general al Capitalei trebuie validat în termen de 20 de zile de la alegeri. Ulterior acestei proceduri, Ciprian Ciucu va trebui să demisioneze de la Primăria Sectorului 6.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”