Confidenţialitate


Vasile Turcu, fostul acționar la Dinamo, ar fi încercat să se sinucidă. Omul de afaceri este resuscitat de medici


Vasile Turcu, fostul acționar la Dinamo, ar fi încercat să se sinucidă. Omul de afaceri este resuscitat de medici

Omul de afaceri Vasile Turcu, fost acţionar la FC Dinamo, a fost dus în stop cardio-respirator la Spitalul de Urgenţă Floreasca.

Medicii încerarcă să îl resusciteze, au declarat surse din Poliţie, citate de news.ro. Aceleași surse au precizat că Vasile Turcu ar fi încercat să se sinucidă.

Omul de afaceri ar fi fost găsit de o rudă, după ce ar fi încercat să se spânzure.

 

Purtătorul de cuvânt al Spitalului Floreasca, Bogdan Opriţa, a declarat pentru news.ro că Vasile Turcu este în Secţia de Terapie Intensivă, în stop cardio-respirator, resuscitat.

Poliţia Capitalei a deschis un dosar în acest caz.

“Poliţia a fost sesizată cu privire la un bărbat care ar fi avut o tentativă de suicid. Acesta a  fost preluat de către un echipaj de salvare şi transportat la spital. În acest moment, sub coordonarea Parchetului Tribunalului Bucureşti, Serviciul Omoruri efectuează cercetări în vederea stabilirii condiţiilor în care s-a produs evenimentul”, a anunțat Poliţia Capitalei.

Vasile Turcu are 62 de ani. El a ieșit din acționariatul clubului Dinamo în 2011 după ce și-a vândut toate acțiunile către Nicolae Badea.

 

 


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”