Confidenţialitate


Un bărbat din Alba Iulia le incendia mașinile partenerilor de afaceri


Un bărbat din Alba Iulia le incendia mașinile partenerilor de afaceri

Un bărbat din Alba Iulia a fost reținut după ce a comandat incendierea mașinilor unor parteneri de afaceri, cu care, se pare, nu s-a mai înțeles la bani.

Odată cu el, polițiștii i-au ridicat și pe executanții manevrelor mafiote.

Din luna august a anului trecut și până luna trecută, mai multe mașini din Alba Iulia au fost arse, pe timp de noapte.

Poliţiştii au descoperit acum cine ar fi în spatele incendierilor: un bărbat de 35 de ani, din Alba Iulia.

Ei îl acuză că aşa își regla conturile cu partenerii de afaceri, plătind alți trei oameni să le incendieze mașinile, ba chiar și o locuință în construcție.

Prejudiciul este estimat la peste 700.000 de lei.

Polițiștii au făcut în acest caz cinci percheziții în județele Alba și Cluj, la imobile aparținând persoanelor vizate de anchetă.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”