Confidenţialitate


Tulcea: Un copil de 7 ani a sunat la 112 pentru că tatăl îi agresa mama


Tulcea: Un copil de 7 ani a sunat la 112 pentru că tatăl îi agresa mama

Un copil de 7 ani din Tulcea a reușit să își salveze mama de agresiunea tatălui său.

Minorul a sunat la 112, iar în scurt timp forțele de ordine l-au dus la poliție pe părintele violent.

La vârsta lui, minorul din Tulcea a fost de mai multe ori martor la scenele de violență la care era supusă mama lui.

Victima a declarat jandarmilor, care au ajuns imediat la adresa de pe strada Traian, că soțul, ei, care era băut, i-a adresat injurii și a agresat-o. Conflictul plecase de la faptul că femeia dorea să îl părăsească.

Cu copilul de față, bărbatul i-a acoperit nasul şi gură, împiedicând-o să strige după ajutor.

A continuat să o lovească, puternic, peste faţă şi în cap. Îngrozit, copilul a sunat la 112 și a cerut ajutor. În fața jandarmilor, agresorul, de 36 de ani, a negat cele reclamate de copil.

A spus că minorul a apelat în mod abuziv la 112, fiind însă contrazis de femeie. Jandarmii au constatat că pe numele bărbatului au mai fost emise două ordine de protecţie provizorie, dar femeia a refuzat prelungirea acestora în instanţă.

Jandarmii au sesizat poliția iar pe numele agresorului a fost întocmit un dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de lovire sau alte violenţe.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”