Steaua – Trencin 2-3

Steaua a trecut în genunchi de turul doi preliminar al Ligii Campionilor.
Roș-albaștri continuă grație victoriei cu 2-0 din tur și unei doze de noroc. Pe Arena Națională, slovacii au egalat scorul general încă din minutul 21 iar până la pauză Steaua i-a pierdut pe Stanciu și Varela, ieșiți accidentați. Muniru a marcat în minutul 57 cu un șut spectaculos de la 25 de metri iar 3 minute mai târziu Hamroun a scos un penalty transformat cu emoții de Tade, 2-2. Trencin nu a abandonat și chiar dacă a avut și un eliminat cu 15-20 de minute înainte de final, a trecut din nou în avantaj în minutul 84 iar apoi le-a dat fiori roș-albaștrilor până la ultimul fluier al arbitrului.
Antrenorului Mirel Radoi i-a venit în minte episodul Middlesbrough din 2006 și este îngrijorat în perspectiva meciului de săptămâna viitoare cu Partizan Belgrad, care se va juca tot fără spectatori pe Arena Națională, în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor.