Steaua-Terek Groznîi: 1-1 într-un amical în Antalya

Steaua a terminat la egalitate, 1-1 meciul amical cu cecenii de la Terek Groznîi, în stagiul de pregătire din Turcia.
Vicecampioana României a deschis scorul dintr-un penalty transformat de Gabi Enache în minutul 56 și a fost egalată în minutul 82 – pasa de  gol a adversarilor venind de la Gabi Torje. La echipa din prima ligă rusă a fost eliminat un jucător în minutul 60, în urma unui fault dur.
Antrenorul Laurențiu Reghecampf a început cu noile achiziții, Alibec și Gnohere, iar pe parcurs a făcut 4 schimbări. Atacanții aduși de la Astra și Dinamo au jucat tot meciul.
În primele două partide în Turcia steliștii au pierdut cu 0-2 cu azerii de la Qarabag și au învins-o cu 1-0 pe Vardar Skopje din Macedonia. Vor mai disputa încă trei amicale: cu Slovan Bratislava, Wisla Cracovia și Hajduk Split, înainte de a reveni în țară pentru reluarea Ligii 1.