Steaua – Dinamo 0-0

Roș-albaștri au dominat categoric ultimele 30 de minute și au ratat ocazii importante, însă rămân fără victorie pe teren propriu în actualul sezon. Antrenorul Mirel Rădoi regretă că Steaua nu a concretizat niciuna dintre oportunitățile avute dar consideră că doar echipa lui a existat pe teren.
De cealaltă parte, Mircea Rednic admite că Dinamo a suferit în repriza secundă dar pentru că a trimis pe teren tineri fără experiență, pe care îi felicită totuși pentru rezultatul obținut.
Cele două rivale sunt la egalitate în clasament, cu câte 9 puncte, la un punct în urma liderului CSMS Iași.
În alte meciuri jucate ieri in etapa a 5-a a Ligii Întâi, Astra Giurgiu s-a impus cu 3-1 în deplasare la nou promovata ACS Poli Timișoara, marcatori Enache din penalty, Boldrin și Roșu respectiv Rufino, iar FC Viitorul a învins-o cu 1-0 pe ASA Tg Mureș, gol Tănase în minutul 41.