Confidenţialitate


Verdictele celor 7 tineri vasluieni judecaţi pentru viol. Pedepse între 5 ani și 8 luni și 8 ani și 4 luni de închisoare


Verdictele celor 7 tineri vasluieni judecaţi pentru viol. Pedepse între 5 ani și 8 luni și 8 ani și 4 luni de închisoare

Cei 7 tineri din județul Vaslui judecaţi pentru violarea unei eleve au fost condamnați, astăzi, la pedepse de închisoare cu executare. Sentința Judecătoriei Vaslui nu este, deocamdată, definitivă.

Silviu Burada, iniţiatorul violului, a fost condamnat la 8 ani și 4 luni de închisoare. Andrei Burlacu, Petrică Bolboceanu și Silviu Avădănii  vor sta după gratii 7 ani.

În schimb, Ionuț Bogdan Boicu, Alin Rotaru Dumitru și Ioan Surleac au fost condamnați la câte 5 ani și 8 luni de închisoare.

În plus, aceștia trebuie să plătească victimei daune morale în valoarea de 50.000 de lei .

Mai mult, judecătoarea a decis să schimbe și măsura controlului judiciar. Astfel, toți cei 7 tineri vor fi plasați în arest preventiv, așa cum a cerut procurorul de ședință.

 

 

 

 

 

 

 


Ultimele stiri
Gestul PSD de a-i retrage sprijinul lui Ilie Bolojan, explicat de un analist politic: PSD-ul a reacționat mereu…

Coiful de aur de la Coțofenești și două brățări dacice, expuse la MNIR. Director adjunct: Recuperarea acestui tezaur…

George Simion pune condiții partidelor pentru posibile viitoare negocieri: AUR cere votarea a trei legi în Parlament |…

Ce va face premierul după ce PSD își va retrage miniștrii din Guvern. Bolojan: Suntem pregătiți să înlocuim…

10 trucuri de bază pentru începători pe care să le încerci pe o trotinetă de la Trendyol (P)

Dosarul incendiului de la Spitalul „Matei Balș”: patru inculpați trimiși în judecată pentru moartea a nouă pacienți |…

Neamț: Gaură cu diametrul de 50 de centimetri, care degajă clor, descoperită în comuna Dochia. Localnicii, avertizați să…

Amenzi de 60.000 de lei pentru două persoane care au aruncat deșeuri din construcții în pădurea din Corbeanca…

Cătălin Predoiu respinge varianta de a deveni premier și spune că „nu se pune problema de a ieşi…

Donald Trump nu vrea prelungirea armistițiului cu Iranul. Negocierile de pace, sub semnul întrebării