Confidenţialitate


România în Direct din America: Ziua alegerilor americane. Trump sau Harris? | VIDEO


România în Direct din America: Ziua alegerilor americane. Trump sau Harris? | VIDEO

Astăzi este ziua votului în Statele Unite. Americanii vor alege între Trump și Harris, iar sondajele arată că țara este împărțită în două jumătăți egale.

Este posibil ca alegerile să fie hotărâte de votul dintr-un singur județ dintr-unul din cele șase state balama.

România în Direct vă propune o discuție despre modul în care cetățenii americani își aleg favoritul.

Care sunt principalele probleme cu care se confruntă cei de peste Ocean. Cătălin Striblea și invitații să vorbesc despre economie, imigrație, avort, drepturi și libertăți civile. Ce este important pentru românii de peste Ocean aflați în ediția noastră realizată din Detroit, Michigan.

Cui ați acorda un vot? Trump sau Harris? Cine credeți că este cel mai potrivit să conducă Statele Unite?

Participă la emisiune sunând la numărul de telefon +40 372.069.599.

Ascultă mai jos cea mai recentă ediție România în Direct:

Foto: shutterstock


Ultimele stiri
Un cadavru dezmembrat a fost descoperit lângă orașul Slobozia, anunță polițiștii

Polițiștii au percheziționat cabana unui primar din județul Suceava după ce și-ar fi amenințat partenera, și pe fiica…

Un profesor de matematică din județul Argeș a fost reținut după ce ar fi sărutat o elevă în…

Administrația Prezidențială a publicat lista cadourilor pe care le-a primit Nicușor Dan anul trecut | Cel mai scump…

Un nou lot din dosarele finanțistului american, Jeffrey Epstein, a fost publicat | Donad Trump, Bill Gates și…

Alertă în Maramureș: tot mai multe cazuri de rabie la animale domestice și sălbatice, anunță Direcția Sanitar-Veterinară

Trump: „Timpul se scurge” | Statele Unite presează Iranul să renunțe la programele nucleare, înainte de o eventuală…

Comisia Europeană reclamă România la Curtea Europeană de Justiţie pentru că nu a închis şi reabilitat depozitele de…

Impozitul pentru locuințele din Delta Dunării și din Munții Apuseni, redus cu 50%. Guvernul a luat această măsură…

Bacău: Administratorul public al municipiului a fost trimis a doua oară în judecată, într-un dosar de fraudă cu…