Confidenţialitate


Restricții în trafic pentru camioane în perioada 24 – 26 decembrie


Restricții în trafic pentru camioane în perioada 24 – 26 decembrie

Traficul rutier va fi restricționat pentru camioane în perioada Crăciunului pe mai multe drumuri importante din țară.

E vorba de Autostrada A2 București-Constanța, DN 7  și DN 39, anunță Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere.

Restricțiile de circulație vor fi valabile în perioada 24-26 decembrie și nu sunt vizate vehiculele care transportă persoane.

Astfel, pe Autostrada București – Constanța restricţiile se aplică pentru vehiculele cu masă totală mai mare de 3,5 tone, pe ambele sensuri.

E vorba de tronsonul Bucureşti – Fundulea – Lehliu – Feteşti – Murfatlar.

Pe DN7, care leagă Bucureştiul de vama Nădlac, restricţiile se aplică pentru camioanele cu masă mai mare de 7,5 tone. Tronsonul vizat este Piteşti – Râmnicu Vâlcea – Veştem, pe ambele sensuri.

Tot camioanele cu masa mai mare de 7,5 tone nu vor avea voie pe DN39 Constanţa – Vama Veche, între Agigea și Mangalia pe ambele sensuri

Restricțiile se vor aplica între orele 16.00 – 22.00, sâmbătă 24 decembrie și între orele 06.00 – 22.00  duminică 25 decembrie și luni 26 decembrie.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”