Real Madrid a învins-o cu 3-1 pe Borussia Dortmund în Liga Campionilor

Campioana Europei, Real Madrid a câştigat încă un meci în grupele Champions League: 3-1 în deplasare în Germania cu Borussia Dortmund, în etapa a 2-a a Grupei H.

Gareth Bale a deschis scorul pentru spanioli în minutul 18, Cristiano Ronaldo a majorat diferenţa în minutul 50, nemţii au marcat prin Aubameyang în minutul 56, iar Ronaldo a mai punctat odată în minutul 79.

Portughezul a jucat meciul cu numărul 400 pentru echipa madrilenă, la care a marcat 411 goluri începând din 2009, când a venit de la Manchester United.

În cealaltă partidă a grupei, Tottenham a învins-o cu 3-0 în Cipru pe APOEL Nicosia, toate golurile englezilor fiind înscrise de Kane.

Tot marţi seară, în Grupa E, FC Sevilla a trecut cu 3-0 de Maribor cu un hattrick al lui Ben Yedder, iar FC Liverpool a scos doar o remiză: 1-1 la Spartak Moscova.

În Grupa F, Manchester City a învins-o cu 2-0 pe Şahtior Doneţk, iar Napoli a depăşit-o pe Feyenoord cu 3-1.

În Grupa G, Beşiktaş a trecut la Istanbul de Leipzig cu 2-0 şi AS Monaco a pierdut acasă în faţa lui FC Porto, scor 0-3.