Confidenţialitate


Procuratura va face recurs in cazul lui Oscar Pistorius


Procuratura va face recurs în cazul lui Oscar Pistorius, încarcerat săptămâna trecută.

Atletul sud-african a fost condamnat la 5 ani de închisoare pentru uciderea iubitei sale, Reeva Steenkamp, în februarie anul trecut.

Unele voci au considerat sentinţa prea blândă.

În timpul procesului ce a avut loc la Pretoria, procurorul de caz nu a reuşit să convingă judecătorul că Oscar Pistorius şi-a premeditat crima.

O teorie pe care o invocă şi mama victimei, potrivit căreia cei doi erau pe punctul de a se despărţi înainte de tragedie.


Ultimele stiri
La mulți ani, 2026! Europa FM îți urează un An Nou fericit, cu sănătate și realizări!

Cum sărbătoresc francezii Anul Nou: Petreceri somptuoase și șampanie din belșug | AUDIO

Tradiții de Anul Nou în Spania: În noaptea dintre ani se mănâncă 12 boabe de strugure | AUDIO

Revelionul în jurul lumii: Tradiții și obiceiuri din diferite culturi

Sărbătorirea Anului Nou la români și superstiții legate de trecerea dintre ani. De ce e bine să mănânci…

Italienii petrec Anul Nou cu prietenii, în restaurante și alte locuri publice | AUDIO

Australienii, printre primii care intră în noul an. De ce este Revelionul altfel la australieni decât la europeni…

Sărbătorirea Anului Nou în Cehia. Ce preparate nu lipsesc de pe masa festivă a cehilor și ce fruct…

Cum petrec portughezii de Anul Nou. Ce înseamnă dacă săruți o persoană dragă la miezul nopții și de…

În Austria, Revelionul sau trecerea în noul an poartă denumirea de Silvester | AUDIO