Confidenţialitate


Preşedintele unui ONG “al tuturor tăticilor” – reţinut pentru agresiune sexuală şi viol asupra unui minor


Preşedintele unui ONG  “al tuturor tăticilor” – reţinut pentru agresiune sexuală şi viol asupra unui minor

Acuzaţii de abuz sexual şi viol la adresa unui militant pentru drepturile taţilor.

Bogdan Drăghici, președintele Alianței Antidiscriminare a Tuturor Tăticilor, este acuzat – potrivit surselor Europa FM – că şi-ar fi violat fiica vitregă care avea la vremea respectivă 10 ani.

El a fost reţinut încă de-aseară de poliţişti.

Abuzurile ar fi fost făcute pe parcursul mai multor ani. Mai exact, 2013-2016. La vremea aceea, fiica vitregă a lui Bogdan Drăghici avea 10 ani. Nu se ştie însă de ce de-abia acum au ieşit la iveală presupusele abuzuri.

Potrivit unor surse, Bogdan Grăghici nu recunoaşte faptele, dar anchetatorii spun că au dovezi ale violurilor comisie de acesta.

Iar avocata mamei fetei susține că fiica sa vitregă nu ar fi singura victimă.

Bogdan Drăghici era cunoscut drept un militant pentru drepturile taţilor. Organizaţia pe care o conduce a militat pentru drepturi egale între mame şi taţi în familie, inițiind mai multe acțiuni în acest sens, cum ar fi instituirea Zilei Tatălui sau sesizarea Consiliului Național pentru Combaterea Discriminării în privința unor declarații sau intenții ale autorităților care ar fi fost defavorabile tăticilor.

Foto: realitatea.net


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”