Poli Iași – FCSB 1-2

FCSB a câștigat în minutele de prelungire la Iași, 2-1 cu Politehnica, în etapa a 19-a a Ligii Întâi.

Gazdele au deschis scorul prin veteranul Andrei Cristea, în minutul 15.

Roș-albaștrii au egalat un sfert de oră mai târziu, dintr-un penalty transformat de Tănase, care mai devreme nimerise bara. FCSB a dominat net repriza secundă dar a ratat multe ocazii și a dat lovitura abia în minutul 92.

Golul victoriei a fost înscris de Dennis Man, care nu mai marcase în campionat de 6 luni.

Tot marți, Gaz Metan Mediaș a trecut cu 1-0 de ultima clasată, FC Voluntari. Ilfovenii au avut ocazii mari, printre care și o bară, și au primit gol în minutul 80, de la Sergiu Buș.

Miercuri se joacă alte trei meciuri din această rundă intermediară: de la ora 14.00 Academica Clinceni – FC Hermannstadt, de la 18.00 CFR Cluj – Sepsi Sf Gheorghe și de la 20:30 Dinamo – Chindia Târgoviște