Neymar se impune în faţa lui Messi: Brazilia – Argentina 3-0, în preliminariile CM

Duelul celor două staruri ale Barcelonei a fost cîștigat autoritar de naționala Braziliei, care și-a consolidat astfel poziția de lider în grupa din preliminariile Cupei Mondiale în timp ce Argentina rămîne pe locul 6, care nu asigură nici măcar calificarea la baraj.

A fost 2-0 la pauză în partida de la Belo Horizonte, după golurile marcate de Coutinho și Neymar. Scorul final a fost stabilit în minutul 58 de Paulinho.

Neymar și Messi au jucat tot meciul iar din naționala “Pumelor” nu au lipsit nici alte vedete precum Mascherano, Di Maria sau Higuain. Atacantul lui Manchester City, Kun Aguero, a intrat după pauză.