Confidenţialitate


Naționala de tineret va juca la Craiova meciul cu Danemarca


Naționala de tineret va juca la Craiova meciul cu Danemarca

Federația Română de Fotbal a ales stadionul “Ion Oblemenco” pentru întâlnirea selecționatei de tineret cu Danemarca, din preliminariile Euro 2021.

Partida se va disputa la 31 martie, iar ora de începere nu a fost încă stabilită.

Va fi pentru prima oară când reprezentativa sub 21 de ani va evolua în Bănie, arena craioveană mai găzduind până în prezent doar un amical al naționalei mari cu Suedia, în urmă cu 2 ani.

“Micii tricolori”, pregătiți de Adrian Mutu, sunt pe locul al 2-lea în Grupa a 8-a de calificare, cu 10 puncte, iar danezii sunt lideri, cu 15 puncte.

Campionatul European de tineret va avea loc în vara anului viitor, în Ungaria și Slovenia.

La precedenta ediție, anul trecut, România a ajuns până în semifinale, și s-a calificat la Jocurile Olimpice, organizate la vară în Japonia.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”