Confidenţialitate

MotoGP: Jorge Martin, campion mondial en titre, transportat la spital după ce a pierdut controlul motocicletei în timpul testelor din Malaezia | AUDIO | VIDEO | GALERIE FOTO

Accident înaintea noului sezon de MotoGP. Campionul mondial en titre a căzut de pe motocicletă în prima zi de teste în Malaezia. Jorge Martin a fost transportat la spital.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Pilotul echipei Aprilia a căzut de două ori de pe motocicletă în prima zi de teste la Sepang şi a putut face doar câteva tururi de circuit. Cel mai grav s-a lovit a doua oară. A pierdut controlul motorului, a fost aruncat în aer, apoi a lovit solul cu capul.

Jorge Martin a fost transportat la un spital aflat la 6 kilometri de circuit pentru investigații, acuzând probleme la piciorul stâng şi la mâna dreaptă, notează L’Equipe.

Spaniolul a cucerit primul său titlu de campion mondial în noiembrie anul trecut, în cursa din Barcelona, reușind să-l detroneze pe italianul Francesco Bagnaia de la Ducati, câştigătorul a două sezoane precedente.

Piloții de MotoGP se pregătesc acum pentru debutul noului sezon. Prima cursă va fi pe 2 martie, în Thailanda.

Sursa colaj foto: Captură foto – Video / Facebook /MotoGP

Citește și: Simona Halep se retrage din tenis. Anunțul, făcut la Transylvania Open: „Am ajuns numărul 1 mondial, am câștigat Grand Slam-uri. E tot ce mi-am dorit” | AUDIO | VIDEO