Confidenţialitate


Kelemen Hunor, desemnat de UDMR candidat la alegerile prezidențiale 2024: „Vom reuşi să aducem în discuţie teme importante pentru fiecare om, pentru români, pentru maghiari”


Kelemen Hunor, desemnat de UDMR candidat la alegerile prezidențiale 2024: „Vom reuşi să aducem în discuţie teme importante pentru fiecare om, pentru români, pentru maghiari”

UDMR – Uniunea Democrată Maghiară din România – l-a desemnat pe Kelemen Hunor candidatul maghiar la alegerile prezidențiale din România. „Vocea maghiarilor trebuie să fie auzită”, este mesajul postat pe UDMR pe pagina de Facebook a partidului.

Kelemen Hunor: „Voi fi candidatul UDMR la alegerile prezidenţiale din 2024”

„Astăzi am primit sarcina din partea colegilor mei să fiu candidat la alegerile prezidenţiale din 2024 şi am spus că în aceste condiţii opţiunea mea contează mai puţin, este important interesul şi punctul de vedere al majorităţii şi interesul comunităţii noastre politice.

Voi fi candidatul UDMR la alegerile prezidenţiale din 2024 şi sunt convins că în această perioadă, până la alegeri, vom reuşi să aducem în discuţie teme importante pentru fiecare om, pentru români, pentru maghiari, pentru orice om din România, pentru fiecare comunitate, fiindcă există probleme foarte serioase, care trebuie discutate, dar care trebuie şi rezolvate”, a spus Kelemen Hunor după ședința de vineri a Consiliului Reprezentanţilor Unionali (CRU), scrie Agerpres.

Kelemen Hunor: „Oriunde mergem vedem că oamenii sunt curioşi, sunt nemulţumiţi, fiindcă nu sunt trataţi în mod corespunzător, corect şi cu demnitate”

„Mă gândesc în primul rând la lipsa de încredere. Lipsa de încredere în societate, între societate şi stat, între omul de rând şi instituţiile statului, oriunde mergem vedem că oamenii sunt curioşi, sunt nemulţumiţi, fiindcă nu sunt trataţi în mod corespunzător, corect şi cu demnitate de către marea majoritate a instituţiilor statului”, a adăugat Kelemen Hunor.

Sursa foto: Europa FM

Citește și: Radu Magdin: Pe Marcel Ciolacu l-a convins nevoia, realitatea politică să candideze la postul de președinte al României. La Nicolae Ciucă problema este așteptarea de carismă din partea unor colegi PNL | VIDEO


Ultimele stiri
1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”

Nicușor Dan anunță blocaj în rezolvarea crizei politice, după discuțiile cu liderii fostei coaliții: „De marţi până azi,…