India: Opt elevi au ajuns la spital după ce colegii de internat le-au lipit ochii cu lipici în timp ce dormeau | AUDIO
Sursa foto: Shutterstock
Incident periculos la un internat din India. Opt elevi de la un internat au ajuns la spital după ce colegii lor le-au pus lipici în ochi în timp ce dormeau. Medicii spun că adezivul a creat leziuni oculare semnificative.
Totul a pornit de la o glumă proastă, pusă la cale de câțiva elevi din internat.
Incidentul a avut loc într-un internat dintr-o localitate din estul țării, districtul Kandhamal. Potrivit relatărilor presei, băieții s-au trezit cu ochii lipiți.
Medicii au declarat că adezivul a provocat leziuni oculare semnificative, însă, datorită intervenției prompte, s-a reușit prevenirea pierderii permanente a vederii la acești copii.
Autoritățile au deschis o anchetă la nivel înalt. Între timp, directorul școlii a fost suspendat din funcție, fiind acuzat de neglijență în serviciu.






