Confidenţialitate


Incendiu puternic, joi noapte, la o pensiune din Delta Dunării. Doar 2 din cele 8 corpuri ale clădirii au mai putut fi salvate | AUDIO | GALERIE FOTO


Incendiu puternic, joi noapte, la o pensiune din Delta Dunării. Doar 2 din cele 8 corpuri ale clădirii au mai putut fi salvate | AUDIO | GALERIE FOTO

Incendiu puternic, noaptea trecută, la o pensiune din Delta Dunării. Peste cinci ore s-au luptat pompierii militari și voluntari pentru localizarea flăcărilor. Doar două din cele opt corpuri ale clădirii au mai fost salvate. Din fericire, nicio persoană nu a fost rănită.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Incendiul la pensiunea din Periprava a izbucnit seara trecută înainte de ora 22:00. Paznicul pensiunii a alertat pompierii. El s-a autoevacuat rapid, nu erau turiști cazați acolo.

ISU DELTA Tulcea a trimis urgent șase pompieri cu două ambarcațiuni de intervenție de la Pichetului de Nave Operative Crișan, și alți șase cu o ambarcațiune rapidă care a plecat de la Tulcea, pe brațul Chilia al Dunării.

Primii sosiți la locul incendiului au fost pompierii civili ai Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență de la primăria CA Rosetti, care, împreună cu localnicii, au limitat propagarea flăcărilor la locuințele din vecinătate. Focul se extindea rapid, pompierii militari au scos mai multe butelii GPL din încăperi pentru a evita un dezastru. Flăcările au mistuit insă șase din cele opt corpuri de clădire ale pensiunii. Incendiul  a fost  lichidat in jurul orei 3,00 a dimineții.  Cauza probabilă este în curs de stabilire.

Sursa foto: ISU Delta Tulcea

Citește și: SONDAJ: 8 din 10 români susțin că vor cheltui mai puțin de Black Friday și de Crăciun față de anii precedenți | AUDIO


Ultimele stiri
România în Direct. Summitul B9: Mai putem plăti Ucraina pentru pacea din Europa?

Salariul mediu, aproape de 6000 de lei. Domeniile în care se câștigă cel mai mult | AUDIO

Nivelul inflaţiei nu este determinat de Guvern, transmite Kelemen Hunor: „este o chestiune regională”

Germania vrea ca TikTok să treacă sub control european în interiorul UE | AUDIO

Summitul B9: 16 delegaţii străine la nivel de şef de stat şi de guvern, la Palatul Cotroceni. Nicușor…

Irak şi Pakistan au încheiat acorduri energetice cu Iranul pentru transportul de petrol şi gaze prin strâmtoarea Ormuz…

România va accesa peste jumătate de miliard de euro prin noile granturi SEE şi norvegiene. Dragoş Pîslaru: cea…

Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos | GALERIE FOTO

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare