Confidenţialitate


Grupul One Direction – desemnat “artistul anului” la American Music Awards 2015


Grupul One Direction – desemnat “artistul anului” la American Music Awards 2015

Trupa One Direction s-a numărat printre triumfătorii principali de duminică seară, la Los Angeles, în cadrul galei American Music Awards 2015.

Pentru al doilea an la rând, grupul britanic a câştigat premiul “artistul anului”, surclasând artişti ca Luke Bryan, Nicki Minaj, Ed Sheeran sau Sam Smith.

Albumul “Made in the A.M.”, lansat pe 13 noiembrie 2015, a fost numit cel mai bun album pop/rock, fiind al treilea an la rând când trupei îi este oferit acest premiu.

Printre câştigătorii s-a aflat şi cântăreaţa americană Taylor Swift care a câştigat trei trofee, însă nu a fost prezentă la această gală.

Nicki Minaj a câştigat două premii la categoriile rap/hip-hop, The Weeknd a primit două trofe în categoriile soul/R&B, iar cântăreţul country Sam Hunt a fost desemnat cel mai bun artist debutant.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”