Confidenţialitate


„Glume de prost gust”, așa numește Sorin Grindeanu întrebările despre ceasul său. Liderul PSD susține că a „dat pe el în jur de 2.000 de euro” | AUDIO


Sorin Grindeanu, ministrul Transporturilor

Sursa foto: Inquam Photos / Octav Ganea

„Glume de prost gust”, așa numește șeful interimar al PSD întrebările jurnaliștilor despre un ceas pe care l-ar deține și care ar fi un obiect de lux. Întrebările au revenit în condițiile în care politicienii anunță măsuri de austeritate pentru populație și companii private. Sorin Grindeanu s-a arătat enervat și a spus că nu poartă un ceas de 90.000 de euro, ci unul de 2.000 de euro. Să amintim: în urmă cu un an, Sorin Grindeanu era filmat în timp ce își ascundea ceasul în buzunar în timpul unor declarații de presă.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Sorin Grindeanu: „Asta este o chestie, o glumă, chiar așa o cataloghez, de prost gust”

„Asta este o chestie, o glumă, chiar așa o cataloghez, de prost gust, făcută în urmă cu aproximativ un an. O parte dintre voi ați fost cu mine la acea conferință de presă. Am același ceas de patru-cinci ani, vă rog să căutați pe internet, să dați poza. Este un ceas Breitling, pe care am dat mult mai puțin. Dacă aș fi dat cât se spune acolo, ar fi trebuit să schimb în declarația de avere. Am dat pe el în jur de 2.000 de euro, asta e ceasul de care spuneau că e spre 90.000 de euro. Nu mi l-a furat nimeni”, a declarat Sorin Grindeanu.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Sorin Grindeanu: „Să știți că n-am mai fost cu avionul de pe vremea… de trei luni”

Liderul PSD, șef al Camerei Deputaților, spune că nu a mai călătorit de trei luni cu avionul, pentru a respinge ideea că ar fi pierdut ceasul scump la capătul unei excursii în afara țării.

A fost întrebat dacă nu a mai urcat în avion de pe vremea „Nordis”, aluzie la călătoriile făcute de unii lideri PSD pe Coasta de Azur, care ar fi fost suportate de grupul imobiliar vizat de un dosar privind înșelătorii cu apartamente.

„Să știți că n-am mai fost cu avionul de pe vremea… de trei luni”, a spus Sorin Grindeanu.

Reporter: Ceasul este mai ieftin decât cel al lui Rareș Bogdan?

„Eu nu stau să mă uit, eu v-am spus cât am ceasul eu. Preocupările noastre sunt legate de ceea ce înseamnă această perioadă, dar vom face congres”, a adăugat Sorin Grindeanu.


Ultimele stiri
Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”

Nicușor Dan anunță blocaj în rezolvarea crizei politice, după discuțiile cu liderii fostei coaliții: „De marţi până azi,…

SUA suspendă temporar sancțiunile impuse Venezuelei pentru a permite operațiunile de salvare după cele două cutremure devastatoare