Gaz Metan – Chiajna: 3-0 în Liga 1

Gaz Metan Mediaș a învins-o cu 3-0 pe Concordia Chiajna, în etapa a 12-a din play-out-ul Ligii 1.

Golurile au fost marcate de Curtean în minutul 31 din penalty, Trif în minutul 88 și Olaru în minutul 90 tot de la 11 metri. De cealaltă parte, ilfovenii au ratat un penalty, Ovidiu Herea șutând în bară după un henț în careu. Deasemenea, oaspeții au jucat în 10 din minutul 69, după ce Bejan a primit al 2-lea cartonaș galben.

Chiajna se află pe locul al 6-lea, cu 23 de puncte, la egalitate cu ACS Poli Timișoara și Pandurii – care ocupă pozițiile 7 și 5, și se luptă între ele tot marți seară, de la ora 20:30.

Gaz Metan este a doua în play-out, la un punct distanță de lidera CSM Poli Iași, care va juca joi la FC Botoșani.